FAQ ROZMIARÓWKA

ROZMIARÓWKA

 

GÓRA KOSTIUMU:

Aby ustalić prawidłowy rozmiar stanika zmierz swój obwód biustu w najszerszym miejscu na środku piersi bez stanika.
W przypadku staników wiązanych z tyłu, można dowolnie zwiększyć szerokość pod biustem.

Jeśli obwód jest na granicy dwóch rozmiarów, radzimy wybrać rozmiar mniejszy bądź skontaktować się z nami w sprawie wyboru odpowiedniego rozmiaru.
Produkt TRIANGLE BIKINI TOP:
rozmiar XS polecamy przy miseczce A, bardzo małej B.
rozmiar S polecamy przy miseczce B, małej C.
rozmiar M polecamy przy miseczce C.
rozmiar L polecamy przy miseczce C i powyżej.

 

DÓŁ KOSTIUMU:

Tkanina – LYCRA z której wykonane są kostiumy jest bardzo elastyczna, rozciągliwa, dlatego wymiary częściowo się pokrywają.

Jeśli obwód jest na granicy dwóch rozmiarów, radzimy wybrać rozmiar mniejszy bądź skontaktować się z nami w sprawie wyboru odpowiedniego rozmiaru.

KOSTIUMY JEDNOCZĘŚCIOWE:

Rozmiar kostiumu zależy głównie od obwodu w najszerszym miejscu w biodrach, wielkości Twoich piersi oraz od wzrostu.
Jeśli obwód jest na granicy dwóch rozmiarów, radzimy wybrać rozmiar mniejszy bądź skontaktować się z nami w sprawie wyboru odpowiedniego rozmiaru.

Każda budowa ciała jest inna więc jeśli masz wątpliwości jaki rozmiar wybrać bądź masz nietypową budowę,
skontaktuj się z nami mailowo: shop@korneliarataj.com lub telefonicznie 533087384

Aby doradzić Ci w sprawie rozmiaru, potrzebujemy następujących informacji:
– kostiumy, które Cię interesują
– obwód w biuście
– obwód w talii
– obwód w biodrach (w najszerszym miejscu pośladków)
– wzrost
– inne

 

rozmiarowka swimwear FAQ ROZMIARÓWKA

 

rozmiarowka base FAQ ROZMIARÓWKA

 

PŁATNOŚĆ I DOSTAWA

 

PŁATNOŚĆ

1. Przelew bankowy. W tym przypadku realizacja zamówienia rozpoczęta zostanie po przesłaniu Klientowi przez Sprzedawcę potwierdzenia przyjęcia zamówienia oraz po zaksięgowaniu wpłaty na koncie Sprzedawcy.
Wpłaty należy dokonać na następujące konto bankowe:

Właściciel rachunku: Kornelia Rataj

Bank: mBank S.A.

Numer rachunku: 25 1140 2004 0000 3202 7645 1464

– jako tytuł przelewu proszę podać Imię i Nazwisko Osoby zamawiajęcej oraz e-mail podany przy składaniu zamówenia.

2. Przelew bankowy poprzez zewnętrzny system płatności PayPal, obsługiwany przez firmę PayPal (Europe) S.à r.l. & Cie, S.C.A. z siedzibą w Luksemburgu (w tym przypadku realizacja zamówienia rozpoczęta zostanie po przesłaniu Klientowi przez Sprzedawcę potwierdzenia przyjęcia zamówienia oraz po otrzymaniu przez Sprzedawcę informacji z systemu PayPal o dokonaniu płatności przez Klienta).
3. Gotówką za pobraniem, płatność Dostawcy przy dokonywaniu Dostawy (w tym przypadku realizacja zamówienia i jego wysyłka, zostanie rozpoczęta po przesłaniu Klientowi przez Sprzedawcę potwierdzenia przyjęcia zamówienia).

 

DOSTAWA

1. Zamówiony Towar Sprzedawca będzie realizował  w formie przesyłki pocztowej lub kurierskiej.
2. Wysyłka jest realizowana od 2 do 7 dni roboczych od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie Sprzedawcy w przypadku płatności przelewem bankowym oraz od 2 do 7 dni roboczych od momentu złożenia Zamówienia w przypadku płatności gotówką za pobraniem.
3. Koszt dostawy (wysyłki) Towaru ponosi Klient i jest on doliczany do wartości zamówienia Klienta. Koszt ten jest wskazywany Klientowi przed złożeniem przez niego zamówienia. Wysokość tego kosztu może zależeć od wybranego przez Klienta sposobu dostawy (np. kurier, paczkomat) i sposobu płatności wybranego przez Klienta (np. za pobraniem).
4. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia w dostarczeniu przesyłki, wynikające z przyczyn od niego niezależnych, chyba że odpowiedzialność taka wynika z przepisów prawa.
5. Każda przesyłka jest kontrolowana przez Sprzedawcę i poprawnie zapakowana. Zaleca się aby Klient, odbierając przesyłkę z Towarem, sprawdził jej stan. W przypadku stwierdzenia zniszczenia lub naruszenia opakowania wskazane jest, aby w obecności kuriera, sporządzić protokół szkody, który wraz z ewentualną reklamacją powinien zostać niezwłocznie przesłany do Sprzedającego.
6. Klient (Kupujący) każdorazowo udziela Sprzedawcy jednorazowego pełnomocnictwa do przesłania mu zakupionego towaru przez firmy świadczące usługi pocztowe lub firmy kurierskie.
7. Maksymalny czas realizacji zamówienia wynosi 7 dni roboczych po tym terminie Klient jest uprawniony do anulowania zamówienia, poprzez przesłanie do Sprzedającego oświadczenia na piśmie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. W takim przypadku Sprzedający niezwłocznie zwraca Klientowi będącemu konsumentem wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym ewentualne koszty dostarczenia Towaru.
8. Zamówienia są realizowane według kolejności ich otrzymania aż do wyczerpania zapasów.

9. W przypadku zamówienia poza teren Polski, koszt wysyłki naliczany jest indywidualnie, w zależności od kraju docelowego. Koszt możesz sprawdzić przechodząc z pułapu koszyka do etapu finalizacji zakupu i wybierając z listy rozwijanej pożądany kraj, do którego ma zostać dostarczone Twoje zamówienie.

10. W przypadku zamówienia za granicę, czas doręczenia zależy od kraju docelowego. Paczki wysyłamy kurierem FedEx, jeżeli interesuje Cię przybliżony czas doręczenia, napisz do nas na  . WAŻNE: Zamawiając poza granice Unii Europejskiej, Odbiorca musi liczyć się z możliwością naliczenia dodatkowych opłat związanych z podatkami oraz odprawą celną, które będzie zmuszony uiścić przed odbiorem paczki. Za wspomniane dopłaty nie odpowiadamy i nie będą one refundowane. Wszelkie wątpliwości związane z odprawą celną oraz ewentualnymi kosztami można rozwiać w lokalnym Urzędzie Celnym w miejscu docelowym.

ZWROT

KARTA ZWROTU TOWARU

1. Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. z 2000 r. nr 22 poz. 271 ze zm.), Klientowi, który jest konsumentem przysługuje prawo odstąpienia od Umowy Sprzedaży w terminie 14 dni od dnia otrzymania Towaru.
2. Wskazany powyżej termin 14-dniowy liczony jest od dnia, w którym Klient wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik  wskazana przez Klienta weszła w posiadanie rzeczy. Do zachowania  tego terminu wystarczy wysłanie Sprzedającemu informacji dotyczącej wykonania przysługującego Klientowi prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.
3. Zwracany przez Klienta Towar powinien zostać opakowany w odpowiedni sposób, zapewniający brak uszkodzeń w trakcie transportu, Towar powinien być zapakowany w oryginalne opakowanie. Towar powinien być zwrócony wraz z kompletnym wyposażeniem i akcesoriami (metki i wszystkie użyte zabezpieczenia)oraz dokumentami wydanymi przy jego sprzedaży (dowodem sprzedaży-fakturą/paragonem) na adres:
KORNELIA RATAJ Ul. C.K. Norwida 1/6 58-500 Jelenia Góra.
4. Zwracany Towar nie może posiadać oznak użytkowania i zapachów. W przypadku zwrotu Towaru z działu SWIMWEAR COLLECTION (stroje kąpielowe), Towar musi również posiadać nienaruszoną przyklejoną foliową wkładkę ochronną.
5. Powyższe wymagania co do zwrotu nie naruszają ani nie ograniczają praw Klienta do złożenia reklamacji zgodnie z przepisami prawa. Powyższe wymagania w odniesieniu do konsumentów należy interpretować każdorazowo zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
6. W przypadku odstąpienia od Umowy sprzedaży, na zasadzie wskazanej w pkt. 6.1., zarówno Sprzedawca jak i Klient będący konsumentem są zobowiązani do zwrotu wszystkiego, co otrzymali od drugiej strony na mocy zawartej umowy.
7. Bezpośrednie koszty zwrotu Towaru tj. koszt opakowania i odesłania Towaru w związku z odstąpieniem od umowy zawartej na odległość ponosi Klient.

 

PROCEDURA ZWROTU TOWARU

1. Skontaktuj się z nami na adres: e-mail: shop@korneliarataj.com
2. Wydrukuj i wypełnij kartę zwrotu,  którą wyślemy Ci w odpowiedzi
(karta jest dostępna do pobrania również na stronie).
3. Produkty wraz z kompletnym wyposażeniem i akcesoriami zapakuj w oryginalny karton, dołącz dokładnie wypełnioną kartę zwrotu i fakturę (dowód zakupu który był dołączony do otrzymanego przez Ciebie zamówienia).
4. Towary zwracane prosimy kierować na adres:

KORNELIA RATAJ
C.K. Norwida 1/6
58-500 Jelenia Góra
Z dopiskiem ZWROT

Zwrotu wpłaty dokonamy w przeciągu 7 dni od daty przyjęcia zwrotu. Forma zwrotu środków będzie taka sama jak forma dokonanej przez Państwa płatności.

 

REKLAMACJA

KARTA REKLAMACJI TOWARU

1. Zgodnie z ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz.U z 2002 r. Nr 141, poz. 1176 z zm.) wobec Klientów będących konsumentami, Sprzedawca odpowiada za niezgodność Towaru z umową. W przypadku Klientów nie będących konsumentami, Sprzedawca odpowiada na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym.

2. Klient zgłaszając reklamację zobowiązany jest przesłać towar z dowodem zakupu na adres:

KORNELIA RATAJ

C.K. Norwida 1/6

58-500 Jelenia Góra

3. Klient powinien podać w karcie reklamacji dane kontaktowe (numer telefonu lub adres e-mail) umożliwiające skontaktowanie się z Klientem.

4. Koszty przesyłki pokrywa w całości Klient.

PROCEDURA REKLAMACJI TOWARU

1. Skontaktuj się z nami na adres e-mail: shop@korneliarataj.com

2. Wydrukuj i wypełnij kartę reklamacji, którą wyślemy Ci w odpowiedzi

(karta jest również dostępna do pobrania na stronie).

3. Zapakuj reklamowany produkt, dołącz dokładnie wypełnioną kartę reklamacji i fakturę (dowód zakupu który był dołączony do otrzymanego przez Ciebie zamówienia).

4. Towary zwracane prosimy kierować na adres:

KORNELIA RATAJ

C.K. Norwida 1/6

58-500 Jelenia Góra

Z dopiskiem REKLAMACJA

KORNELIARATAJ
KORNELIARATAJ
0